13 februari 2007
SOS-Kinderdorpen Indonesië biest nu al voor de tweede achtereenvolgende week noodhulp aan de getroffen bevoliking van de Indonesische hoofdstad Jakarta. We hebben al meer dan 13.000 mensen die door de watersnood in erbarmelijke omstandigheden leven kunnen helpen.
Voor duizenden inwoners van Jakarta de situatie net zo nijpend als direct na de overstromingen. De infrastructuur is nog steeds ernstig belemmerd. Teams van SOS-medewerkers en -vrijwilligers bieden nog iedere dag hulp, ook in de meer afgelegen dorpen van de stad zoals Poncol en Makmur waar mensen een week lang op hulp hebben moeten wachten.
Ruim 13.000 mensen, waaronder veel kinderen, hebben we kunnen voorzien van de meest noodzakelijke benodigdheden zoals kant en klaar voedsel, drinkwater, babymelk, rijst, noodles, eieren en olie. Maar ook kleding, dekens en medicijnen.
Vrijwilligers hebben twee gezondheidscentra opgezet in Ponco waar me medische hulp hebben kunnen bieden aan 850 families. De meeste patienten hebben ernstige huid- en oogproblemen en van griep en luchtweginfecties. De slechte hygiënische leefomstandigheden in de overstroomde wijken raken vooral de kinderen.
Het SOS-kinderdorp Jakarta en de bijbehorende kleuterschool staan zoveel mogelijke mensen bij in deze moeilijke tijd.
5 februari 2007
Wederom is Indonesië getroffen door hevig natuurgeweld. Na aanhoudende zware regenval zijn de rivieren in de Indonesische hoofdstad Jakarta buiten hun oevers getreden. Ten gevolge hiervan is de stad bedolven onder modder en water.
Het SOS-kinderdorp Jakarta bevindt zich in de buitenwijken van de stad (Cibubur) en ligt relatief hoog, waardoor er gelukkig geen schade is en de kinderen ongedeerd zijn gebleven. Er is ook geen risico dat de overstromingen nog verder landinwaarts komen. Het jongerenhuis in het centrum van de stad is echter wel getroffen. Vandaar dat alle SOS-jongeren geëvacueerd zijn naar hun oude huizen in het kinderdorp.
Helaas hebben de overstromingen talloze inwoners van Jakarta en omringende wijken zoals Bogor, Depok, Tangerang en Bekasi getroffen. Wegen, huizen en kantoorgebouwen staan onder water. Duizenden mensen hebben hun huis moeten ontvluchten en slapen nu op straat.
SOS-Kinderdorpen was de eerste hulporganisatie ter plekke. Nationaal directeur van SOS-Kinderdorpen Indonesië Mr. Gregor Nitihardjo over de situatie: “Sinds afgelopen zondag delen onze SOS-moeders en medewerkers noodhulppakketten aan de getroffen bevolking uit met matjes, dekens, melk, rijst, noedels, kindervoeding en kleding. Ook medewerkers van het verderop gelegen SOS-kinderdorp Lembang zijn naar Jakarta gekomen om mee te helpen met de distributie van de pakketten. Dit is best een moeilijk traject aangezien alle infrastructuur door de overstromingen verslechterd is."
Wij houden u op de hoogte van de ontwikkelingen.