SOS-Kinderdorp Luján ligt in de provincie Buenos Aires. Het is ongeveer 67 kilometer ten westen van de hoofdstad en heeft circa 100.000 inwoners. De meerderheid van de bevolking werkt in de landbouw (veeteelt), de industrie en in de handel. Het toerisme is een andere belangrijke sector. Dit komt door het grote aantal pelgrims die komen voor de basiliek "Nuestra Señora de Lujan".
Een groeiend aantal mensen aan de rand van de stad beslissen te verhuizen naar Luján, op zoek naar werk en betere levensomstandigheden. Echter, veel van hen vinden niet waar ze op gehoopt hadden. Een groot aantal ouders en alleenstaande moeders kunnen hierdoor niet voor hun kinderen zorgen en laten hun kinderen achter op straat.
Daarom heeft SOS-Kinderdorpen een nieuw kinderdorp gebouwd in Luján. Het kinderdorp bestaat uit veertien gezinshuizen en een huis voor de dorpsdirecteur. De eerste kinderen wonen al samen met hun SOS-moeders in de huizen en zij gaan naar de openbare scholen in de buurt.