In Soedan, Egypte en Libanon ondersteunen we in de omgeving van onze dorpen een groot aantal vrouwen die alleen voor hun kinderen moeten zorgen. Want, sterke vrouwen maken sterke gezinnen. Zij zijn van levensbelang voor een kansrijke toekomst.
Alleenstaande moeders in Arabische landen leiden vaak een geïsoleerd en onderdrukt leven. Ze worden verstoten door de familie en krijgen nauwelijks hulp. Hun kinderen komen hierdoor in een kwetsbare situatie terecht. Dat is de reden dat SOS-Kinderdorpen deze vrouwen duurzaam begeleidt. Door hen sterker en onafhankelijk te maken, zijn de vrouwen beter in staat voor hun kinderen te zorgen. Op deze manier helpen wij voorkomen dat de kinderen er alleen voor komen te staan.
Zo zijn we onder meer met een programma gestart in het vluchtelingenkamp Abu Shouk in Darfur, Soedan. Om de moeders uit hun uitzichtloze situatie te halen, worden in ons sociaal centrum in het kamp diverse cursussen gegeven waar de vrouwen bijvoorbeeld leren om rieten manden te maken. De producten verkopen de vrouwen in het kamp. Het sociaal centrum van SOS-Kinderdorpen verschaft ook werkgelegenheid. Vrouwen werken er als schoonmaakster of verzorgen de maaltijden.
Financieel zelfstandig
Ook in onze sociale centra in Beiroet en Ksarnaba (Libanon) worden de programma’s voor alleenstaande moeders druk bezocht. De 40-jarige Basima vertelt dat ze dankzij SOS-Kinderdorpen een vak leerde. “Toen mijn man overleed, bleef ik achter met twee kleine kinderen. Ik had geen inkomen. Nu ben ik financieel zelfstandig en kan weer voor mijn kinderen zorgen.”
Dit geldt tevens voor de Egyptische Feriyal uit Caïro. “Mijn familie schaamde zich dat mijn man me had verlaten, ze weigerden zelfs mijn kinderen te helpen.” Met begeleiding van SOS-Kinderdorpen kon Feriyal na haar scheiding een nieuw leven beginnen. Met het loon dat ze spaarde, opende ze na verloop van tijd een eigen kiosk. “Mijn leven is drastisch veranderd. Ik had niets en nu kan ik zelfs anderen met mijn inkomen helpen. Het beste van alles is dat ik voor mijn kinderen kan zorgen en ze weer een toekomst kan geven.”
Klik hier voor meer informatie.